Moscow City Ballet – Śpiąca Królewna

Moscow City Ballet – Śpiąca Królewna

DRODZY WIDZOWIE,
w związku z panującą obecnie sytuacją w kraju związaną z pandemią COVID-19, zmuszeni jesteśmy do przełożenia terminów spektakli baletowych MOSCOW CITY BALLET- „Śpiąca Królewna” w 2020r. Wydarzenia, które miały się odbyć w listopadzie 2020r. zostają przeniesione na grudzień 2021r.

Nowe terminy spektakli MOSCOW CITY BALLET:
17-11-2020 – BIAŁYSTOK – OiFP, Śpiąca Królewna (19:00) przeniesiony na: 13-12-2021 (19:00)
29-11-2020 – ŁÓDŹ – Teatr Wielki, Śpiąca Królewna (17:00) przeniesiony na: 08-12-2021 (18:00)

Wszystkie zakupione dotychczas bilety wstępu zachowują swoją ważność i obowiązują w nowym terminie. Jesteśmy przekonani, że przeniesione spektakle będą miały wyjątkowy charakter i z nawiązką zrekompensuje Państwu dłuższy czas oczekiwania.

Moscow City Ballet to najbardziej prestiżowy podróżujący teatr baletowy świata. Założony został przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova, który zdobył sławę tańcząc przez okres ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Dzięki tak wielkiemu doświadczeniu mistrza Moscow City Ballet od kilku dziesięcioleci prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego celem przybliżenia tej sztuki jak najszerszej publiczności. Ich spektakle cechuje czyste piękno, olśniewające kostiumy, imponująca choreografia, magia świateł i urzekająca scenografia. Pod koniec 2021r. zobaczymy w miastach w całej Polsce 3 pełne magii, gracji i pasji przedstawienia… najbardziej znane klasyki takie jak: „Jezioro Łabędzie”„Dziadek do orzechów” czy „Śpiąca Królewna”.

Zdaniem krytyków, czarowi Moscow City Ballet nie można się oprzeć, ani o nim zapomnieć. Ta ceniona grupa baletowa podróżuje po świecie od 1988r., odniosła m.in. wielki sukces w Wielkiej Brytanii gdzie zaprezentowała do tej pory ponad 1000 spektakli. Teatr baletowy Moscow City Ballet występował również wielokrotnie w: Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Chinach, Filipinach, Polsce, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Serbii, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Spektakle rosyjskich tancerzy przeniosły widzów w świat jak z dziecięcych marzeń:
kolorowy, bajkowy, pełen magii i czarów, w którym wszystko zawsze dobrze się kończy.

Gazeta Wyborcza


Reportaż polskiej telewizji TVN: 
https://www.youtube.com/watch?v=UZLGc92CYks

Reportaż amerykańskiej telewizji CNBC: https://bit.ly/2z2KfQ

Jakość wszystkich spektakli baletowych jest strzeżona pod czujnym okiem Dyrektor Artystycznej, primabaleriny Ludmiły Neroubachtchenko.

„Śpiąca Królewna”
To opowieść niezwykle poetycka która również zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym dzięki muzyce kompozytora – Piotra Czajkowskiego. Muzyka jest tu ściśle powiązana z tańcem, pełna liryzmu, ale i dramaturgii, które wynikają bezpośrednio z treści libretta. Historia opowiedziana na podstawie klasycznej bajki Charlesa Perraulta (Śpiąca królewna) o księżniczce Aurorze, która za sprawą czarów Złej Wróżki zraniła się w palec i zasnęła głębokim snem a obudzić ją może jedynie pocałunek pięknego księcia który potem pojmuje ją za żonę. Ważną postacią jest również postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem jak również w pewien sposób wpływa na losy bohaterów. Autorzy założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji imponujących scenicznych umiejętności tancerzy. Niezwykle barwny spektakl porusza wyobraźnię dzieci jak i ich rodziców we wszystkich zakątkach świata.

Sprzedaż biletów: www.ebilet.pl  /  www.eventim.pl

*Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


Praktyczne informacje

Otwarcie bram: na 1 godzinę przed rozpoczęciem
Czas trwania: 130 minut
Przerwy: 20 minut
Bezpłatny wstęp dla dzieci: nie
Sprzedaż biletów: www.ebilet.pl / www.eventim.pl

Zamówienia grupowe (powyżej 10 biletów): rezerwacje@makroconcert.pl