ANDREA BOCELLI – Belive World Tour

ANDREA BOCELLI – Belive World Tour

Drodzy Widzowie,

niestety restrykcje dotyczące organizacji koncertów z powodu pandemii covid-19 w naszym kraju nadal obowiązują. W związku z tą ciężką dla Wszystkich sytuacją jesteśmy zmuszeni przełożyć  koncert Andrei Bocellego zaplanowany na 28 sierpnia 2021 roku w TAURON ARENIE, w Krakowie na 27 sierpnia 2022 roku. – Każdy dotychczas zakupiony bilet zachowuje swoją ważność w nowym terminie.

Pragniemy się z Państwem podzielić również pozytywnymi informacjami… Nadchodzący rok 2022 to dla Adrei Bocellego trasa koncertowa prezentująca jego najnowszy album BELIEVE! Zarówno podczas koncernu w Krakowie (sierpień 2022) jaki i w Gdańsku (listopad 2022) tenor zaprezentuje swój najnowszy repertuar na który z pewnością jest warto poczekać.

Przy szybko wzrastającej liczbie osób zaszczepionych wszyscy spoglądamy już bardzo optymistycznie na 2022 rok!

Dziękujemy że jesteście z nami i swoimi kochanymi artystami!

Zespół Makroconcert.

Wydarzenie na FB

KONCERTY:

– TAURON ARENA – Kraków – 27 sierpnia 2022 (przeniesiony z 28 sierpnia 2021)
– ERGO ARENA – Gdańsk/Sopot – 26 listopada 2022

Wybitny włoski tenor ANDREA BOCELLI wystąpi w 2022 roku na dwóch wspaniałych koncertach w Polsce (organizowanych przez Makroconcert)! W sierpniu 2022 roku w TAURON ARENIE, w Krakowie oraz w listopadzie 2022 roku w ERGO ARENIE, w Gdańsku. Te wyjątkowe wydarzenia muzyczne będą częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty – BELIEVE. Tenor zaprezentuje również swój bardzo bogaty repertuar, który zawiera najbardziej znane i najpiękniejsze perły jego całej muzycznej twórczości. Niewątpliwie będzie to wielkie wydarzenie dla miłośników operowych arii jak i ballad muzyki popularnej. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli – ich duet “Fall On Me” możecie posłuchać tutaj.

Najnowszy album BELIEVE to przejmujący i bardzo osobisty zbiór utworów, celebrujący siłę muzyki, która koi duszę. Na płycie obok tenora możemy usłyszeć Alison Krauss – najczęściej nagradzaną piosenkarkę w historii nagród Grammy, mi.in. za wykonanie „Amazing Grace” – ich wspólny teledysk możecie posłuchać tutaj.

Andrea Bocelli jest wybitnym muzykiem, solistą z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jego koncerty od lat cieszą się niezwykłą popularnością, a bilety zostają wyprzedane na długo przed datą wydarzenia. Na największe sceny muzyczne tego świata wspiął się przebojem „Con te Partiro”, potem utwór wykonał także w niezapomnianym duecie z Sarah Brightman pod angielskim tytułem „Time To Say Goodbye”. Fani kochają również jego utwory tj.: Canto della Terra”, „Vivere”, „E Più Ti Penso”, „Vivo per lei”, „Nessun dorma” czy „Va pansiero”.  Od tamtego czasu artysta wydał 17 albumów studyjnych – wśród których są zarówno krążki z muzyką operową, jak i popularną, sprzedał ponad 90 milionów płyt i odbył liczne trasy koncertowe. W trakcie swych koncertów Bocelli występował w najbardziej prestiżowych salach oraz miejscach na świecie m.in La Scali czy Metropolitan Opera, a także na wieży Eiffla czy u stóp Statui Wolności. Uświetnił swoimi występami takie wydarzenia jak: Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Śpiewał dla prezydentów, premierów, ministrów, książąt, królów i królowych. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Luciano Pavarottim, Arianą Grande, Jennifer Lopez, Christina Aguilera, Edem Sheeranem, Duą Lipą, Céline Dion, Tonym Bennettem i wieloma innymi.

Dziś Andrea Bocelli jest znany jako jeden z największych talentów wokalnych świata. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne: czterokrotnie nagrodę World Music Award dla najlepszego artysty w kategorii muzyki poważnej oraz trzykrotną nagrodę World Music Award dla najlepiej sprzedającego się artysty włoskiego. Otrzymał również nagrodę Brit Awards, która jest brytyjską nagrodą przemysłu fonograficznego oraz nagrodę ECHO. Film opowiadający o życiu i twórczości artysty „The Music of Silence” został nominowany do nagrody Złotych Globów 2018 w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Artysta ma również swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

 

Podczas niezwykle ciężkiego dla wszystkich czasu pandemii covid-19 artysta wielokrotnie wspierał swoich fanów za pośrednictwem Internetu, mi.in. koncertem – MUSIC FOR HOPE, z historycznej katedry Duomo w Mediolanie. Był to jeden z największych koncertów na żywo wszechczasów, z ponad 3 milionami widzów jednocześnie (osiągnął największą liczbę odbiorców transmisji na żywo w historii YouTube). Materiał video z koncertu uzyskał ponad 28 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych 24 godzin.

Wyjątkowy talent tenora porusza serca i umysły milionów fanów na całym świecie, budząc nadzwyczajne uczucie wzruszenia, szczęścia jak i melancholii. Jego wielki dar określić można słowami: „Gdyby Bóg umiał śpiewać, śpiewałby jak Andrea Bocelli”– dokładnie tak Céline Dion zapowiedziała kiedyś występ artysty. Imponujący wokal tenora realizuje się w repertuarze zarówno operowym jaki i w pięknych romantycznych balladach. Typ jego głosu, silna barwa w połączeniu wraz z niezwykłą interpretacją artysty sprawiają, że ​​każdy jego koncert to najwyższej klasy przeżycie dla każdego widza, który ma przyjemność w nim uczestniczyć.

„Muzyka niesie ze sobą potężne przesłanie pokoju i wspólnoty, ucząc nas o pięknie i pomagając nam otworzyć nasze serca i umysły”. – ANDREA.

Serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe koncerty!

Sprzedaż biletów:  www.eventim.pl

*Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


Praktyczne informacje

Otwarcie bram: na 1 godzinę przed rozpoczęciem
Czas trwania: 100 minut
Przerwy: 20 minut
Bezpłatny wstęp dla dzieci: nie
Sprzedaż biletów: www.eventim.pl

Zamówienia grupowe (powyżej 10 biletów): rezerwacje@makroconcert.pl