YAMATO – The Drummers of Japan

YAMATO – The Drummers of Japan

Spektakularna grupa YAMATO – najbardziej znani japońscy bębniarze świata powracają do Polski ze swoim najnowszym show „The Wings of the Phoenix” w ramach nowej światowej trasy koncertowej. W Polsce grupa wystąpi aż w 10 miastach, – trasa ta odbędzie się w listopadzie 2024 roku. Wydarzenie to jest zdecydowanie obowiązkowe dla wszystkich miłośników muzyki i kultury japońskiej!

Jedyne w swoim rodzaju oryginalne brzmienia Dalekiego Wschodu, ogromna dawka optymizmu, duchowej energii oraz dreszcze emocji! Wydobywane przez muzyków dźwięki inspirowane są tradycyjną muzyką japońską, ale stanowią jej współczesne, przewrotne wariacje. Każdy z artystów prowadzi własne kabaretowo-teatralne show. Zapierające dech w piersiach solowe popisy przeplatają się z fenomenalnymi, transowymi utworami zbiorowymi. Zespół YAMATO słynie ze spektakularnych wizualnie widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko.Trasa ogólnopolska 2024:

02.11.2024 – Wrocław – NFM
03.11.2024 – Bydgoszcz – Opera Nova
04.11.2024 – Warszawa – Teatr Muzyczny ROMA
05.11.2024 – Łódź – Teatr Wielki
06.11.2024 – Toruń – CKK Jordanki
08.11.2024 – Bielsko-Biała – Cavatina Hall
09.11.2024 – Zabrze – DMiT
10.11.2024 – Kraków – ICE Kraków
11.11.2024 – Warszawa – Teatr Muzyczny ROMA
12.11.2024 – Gdynia – Teatr Muzyczny
13.11.2024 – Poznań – Sala Ziemi

 

Przedstawienie, podczas którego artyści prezentują swoją ogromną fizyczną wydajność posługując się ponad 40 bębnami taiko, z których każdy wyłamuje się swoją niepowtarzalną osobowością. Wśród nich króluje „Odaiko” – olbrzymi gigant wyrzeźbiony z drzewa, którego wiek sięga ponad 400 lat. Ten majestatyczny bęben o imponujących wymiarach, osiągający około dwóch metrów średnicy i ważący aż 500 kg, stanowi serce całego zespołu. Otoczone nim mniejsze bębny taiko, każde o unikalnej wielkości i brzmieniu, tworzą malownicze tło dla wyjątkowego spektaklu dźwięków. Wysiłkiem i poświęceniem członkowie grupy oddają się rytmom, odkrywając w sobie ostatnie pokłady energii, aby ożywić te potężne instrumenty. Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. 

„Artyści w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów
z duchowością Dalekiego Wschodu.”
The Scotsman 

„Yamato to wybitnymi wykonawcy przeskakując tak z bębna na bęben.
Show jest niezwykle porywające, energiczne, głośne i różnorodne.”
The Independent

Ta idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Zaskakujące akrobacje połączone z wyśmienitym humorem artystów sprawiają, że widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Pokaz zachwyca również dzięki kolorowym, autentycznym japońskim strojom bębniarzy. 

Do tej pory zespół wystąpił już w ponad 50 krajach na świecie angażując w swoje występy aż 6 mln widzów. W listopadzie 2024 będziemy mieli okazję gościć tę wyjątkową grupę japońskich artystów w Polsce! Wszystkich, którzy chcą naładować się niesamowitą dawką energii podczas zimnej, polskiej jesieni zapraszamy na niezapomniane show do: Wrocławia, Bydgoszczy, Łodzi, Torunia, Bielska-Białej, Zabrza, Krakowa, Warszawy, Gdyni, Poznania oraz Krakowa.

Bilety do nabycia na: www.biletinfo.pl